Jakie krople do oczu kiedy noszę soczewki?

Krople do oczu są często niedoceniane. Sięgamy po nie dopiero wtedy, gdy odczuwamy szczypanie i swędzenie oczu lub podczas alergii. Jednak przydają się one w wielu innych sytuacjach. Co więcej, może ich używać każdy, nawet osoby noszące na co dzień soczewki kontaktowe. A jakie krople do oczu będą odpowiednie dla soczewek? Na co zwrócić uwagę?

Czy można używać kropli nosząc soczewki kontaktowe?

Krople do oczu przydają się w wielu sytuacjach dnia codziennego. Ich głównym zadaniem jest odpowiednio nawilżyć oko, zapobiec podrażnieniom lub je zniwelować i uśmierzyć ewentualny ból. Dlatego są przydatne zwłaszcza w pracy z komputerem, czy podczas sezonowych alergii. Przydadzą się także, jeśli dużo czasu spędzasz w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach. Wtedy właśnie wilgotność powietrza spada, co powoduje dyskomfort dla oczu.

Niezależnie od tego, czy nosisz soczewki kontaktowe, czy nie - możesz używać kropli. Zwłaszcza, gdy na co dzień nosisz soczewki wielokrotnego użytku, np. miesięczne lub całodobowe. W ten sposób możesz dodatkowo nawilżyć oczy, ale także przedłużyć komfort noszenia soczewek. Szczególnie docenią ten fakt osoby, które noszą soczewki całodobowe, których nie ściąga się przez miesiąc lub robi się to raz na tydzień. Pod koniec okresu noszenia takich soczewek może wystąpić właśnie dyskomfort.

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z soczewkami to sprawdź, jak wybrać soczewki kontaktowe.

jakie krople do oczu na soczewki kontaktowe?

Krople do oczu, a soczewki

Soczewki kontaktowe nosimy zazwyczaj parę lub paręnaście godzin w ciągu dnia. W tym czasie przebywamy w różnych miejscach i wystawiamy nasze oczy na różne warunki. Dlatego może się zdarzyć, że poczujesz dyskomfort w postaci szczypania, pieczenia lub swędzenia oczu. W tej sytuacji mogą pomóc krople nawilżające do oczu. Warto wiedzieć jakie krople wybrać i które będą współgrać z naszymi soczewkami.

Z całą pewnością możesz używać kropli do oczu nosząc soczewki kontaktowe w tym soczewki kolorowe. Jedyną kwestią jest zapamiętanie jakie te krople muszą być. Przede wszystkim zaleca się używanie kropli, które nie zawierają konserwantów. Wtedy masz pewność, że nie zaszkodzą Twoim soczewkom. Należy również zwracać uwagę na etykiety. Jeśli krople będą bezpieczne dla soczewek to znajdziesz taką informacje właśnie na etykiecie opakowania kropli.

Jakie krople do oczu do soczewek wybrać?

Przede wszystkim w wyborze kropli pomoże Ci ich skład. Jeśli zależy Ci na tym, aby krople były silnie nawilżające to szukaj takich, w których składzie znajdziesz hialuronian sodu. Jest to substancja, która bardzo dobrze nawilża i ma długotrwałe działanie. Co ciekawe jest ona używana także w płynach pielęgnacyjnych do soczewek. Dlatego z pewnością zadziała pozytywnie i bezpiecznie na Twoje oczy. Oprócz tego mile widziane w składzie są wyciągi z roślin, np. z rumianku, czy aloesu. Dzięki nim ukoisz podrażnione i zaczerwienione oczy. Tego typu krople świetnie nadadzą się dla osób, które walczą z objawami sezonowej alergii.

Dowiedz się więcej o kroplach, których skład przypomina naturalny film łzowy - sztucznych łzach.

krople do oczu a soczewki kontaktowe

Kiedy używać kropli do oczu?

Krople do oczu przy soczewkach stanowią ważny element ich użytkowania. Warto zatem wiedzieć, kiedy ich używać. Krople do soczewek kontaktowych szczególnie przydadzą się gdy:

- przebywasz długi czas w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach,
- cierpisz na alergie sezonowe,
- pracujesz przy komputerze kilka godzin w ciągu dnia,
- nosisz soczewki wielokrotnego użytku, np. miesięczne lub całodobowe,
- spożywasz dużą ilość alkoholu lub przebywasz w dymie papierosowym,
- uprawiasz sport, który stwarza ekstremalne warunki dla oczu, np. pływanie,
- masz problemy z suchością oczu,
- przebywasz w miejscu, gdzie jest zanieczyszczone powietrze.

Wszystkie wyżej wymienione sytuacje pozwalają na używanie kropli. Oprócz tego pamiętaj, że możesz zakraplać oczy, kiedy tylko odczujesz taką potrzebę.