Najmodniejsze okulary na lato 2022

Najmodniejsze okulary na lato 2022 opisać można trzema prostymi określeniami: kolorowe, ponadczasowe i funkcjonalne. Z całą pewnością nie ma tutaj miejsca na nudę. W tym sezonie wszystkie oczy zwrócone będą na oprawki, które po wielu latach ciągle chętnie wybierane są przez użytkowników okularów w każdym wieku. Dozwolony będzie każdy kolor oraz wszystkie ich połączenia. Ogromną rolę odegra również funkcjonalność, ale w eleganckiej, klasycznej  i pełnej szyku odsłonie. Dowiedz się jakie okulary wybierać by wpisywać się w aktualną modę!

Modne okulary na lato 2022

Rok 2022 kocha kolory, szczególnie żywe i wyróżniające się, ale również te nieco bardziej przytłumione. Nie bez powodu kolorem roku 2022 został niebieskawy fiolet (Very Peri), który symbolizować ma ducha optymizmu. Kiedy zatem najlepiej wybierać kolorowe oprawy do okularów jak nie latem? Jest to idealna pora na tego typu eksperymenty. Letnie, zwiewne ubrania i padające na twarz promienie słoneczne podkreślą pięknie każdą barwę.

Szczególnie pożądane będą jasne barwy. W tym przypadku świetnie sprawdzą się zarówno oprawki o pełnym kolorze, jak i transparentne okulary. Wiele ciekawych, transparentnych modeli opraw okularowych prezentuje marka Dolce&Gabbana. Często poza kolorem mają one również bardzo modne w tym sezonie zdobienia.

Czarny to też kolor! Jest to dobra wiadomość dla osób, których cała garderoba wypełniona jest czarnymi ubraniami, a mimo to chcą wpasowywać się w pasujące trendy. Zdecydowaną zaletą czerni jest fakt, że pasuje do wszystkiego. Właśnie te uniwersalność oznacza się mianem funkcjonalności opraw. Czarne okulary korekcyjne z całą pewnością nie pójdą w zapomnienie również wtedy, gdy ciepłe lato już przeminie.

najmodniejsze okulary na lato

Modne oprawki damskie

Wśród modnych modeli damskich opraw okularowych na wyróżnienie zasługują metalowe oprawy. Te lekkie i delikatne ramki zawładnęły trendami już wiele lat wstecz, a ich pozycja w 2022 roku szczególnie się ugruntowała. Jeśli chodzi o kształt metalowych okularów – tu panuje całkowita dowolność. Szczególnie często zauważyć można jednak fasony o geometrycznych, oversize kształtach. Jeśli jednak Twoja twarz jest nieco bardziej prostokątna wybierz również bardzo modne w tym roku lenonki!

Lenonki to kolejny trend zapożyczony z lat 70. XX wieku. Chcąc połączyć te dwa panujące trendy, możesz wybrać okulary korekcyjne z okrągłą, metalową oprawą. Dla kobiet, które lubią bardziej widoczne modele idealnie sprawdzą się klasyczne okrągłe okulary wykonane z tworzywa. Dowolność kolorów i wzorów w tym wypadku jest ogromna!

Dla fanek lat 70. XX, które w lenonkach nie czują się atrakcyjne oraz dla wszystkich kobiet o okrągłych twarzach mamy kolejną propozycję. Ponadczasowe, duże, a dodatkowo niesamowicie oryginalne damskie oprawy marki Versace zdobędą serca miłośniczek dawnych lat. „Stare” fasony w nowoczesnej odsłonie to ogromny hit tego lata!

Jeśli cenisz sobie uniwersalność, ale Twoje wszystkie dotychczasowe oprawy były czarne i masz ochotę na odrobinę szaleństwa, wybierz brązowe okulary z szylkretowym wzorem. Wzór ten pasuje praktycznie do każdej stylizacji i z tego też powodu od lat posiada swoją rzeszę wielbicielek. Występuje w połączeniu z różnymi barwami, dlatego jeśli masz ochotę na coś mniej klasycznego – wybierz szylkret w odcieniach zieleni lub różu.

najmodniejsze okulary na lato

Modne oprawki męskie

Rynek męskich opraw okularowych mocno zazębia się z damskimi okularami. Te same trendy zauważyć można w obu tych kategoriach. Przykładem tego jest m.in. popularny zarówno wśród Pań jak i Panów szylkret. Cieszące się zainteresowaniem wśród kobiet lenonki to kolejny trend pasujący również dla mężczyzn. Jest to oczywiście powód do zadowolenia, ponieważ poszerza znacznie możliwość poszukiwań tych idealnych okularów.

Wśród mężczyzn szczególnym zainteresowaniem cieszą się również pilotki, inaczej nazywane aviatorami. Jest to znak rozpoznawczy męskich okularów korekcyjnych marki Ray-Ban. Mimo, że ich kształt jest dość charakterystyczny i dobrze każdemu znany, to każdy model różni się od siebie. Różne rozmiary, kolory, zastosowanie podwójnego mostka – te wszystkie zmienne sprawiają, że można przebierać do woli w dostępnych pilotkach.

Panowie, którzy stawiają na czerń również znajdą coś dla siebie wśród trendów 2022. Masywna, gruba, porządna oprawka w kolorze głębokiej, czystej czerni – to opis okularów, które coraz częściej widoczne są nie tylko na ulicach, ale i w kolekcjach kultowych marek. Ten typ klasycznych, ponadczasowych ale i niezwykle wyrazistych okularów zaobserwować można wśród męskich opraw okularowych Tom Ford.

Sprawdź również, jak dopasować okulary do kształtu twarzy?