Gdzie kupować soczewki kontaktowe? Poradnik

Jeśli chodzi o zakup narzędzi do korekcji wzroku, wielu z nas automatycznie myśli o tradycyjnych sklepach optycznych. Niemniej jednak, dla niektórych osób ta opcja może być niewygodna, zwłaszcza gdy brakuje bliskiego sklepu czy gdy po prostu nie mają czasu się tam regularnie udawać. Wobec tego pojawia się pytanie: gdzie kupować soczewki kontaktowe? W tym poradniku poznasz różne możliwości zakupu, które są wygodne i dostępne dla każdego. Sprawdź!

Poradnik: zakup soczewek

Na rynku, soczewki dostępne są w rozmaitych formach sprzedaży. Dzięki temu możesz zdecydować się na zakup w taki sposób, jaki jest dla Ciebie najbardziej wygodny i praktyczny. 

Optycy stacjonarni 

Jak już wspomnieliśmy, soczewki możesz kupić u optyków stacjonarnych. Ta forma zakupu jest bardzo bezpieczna: jeśli wcześniej nie używałeś szkieł kontaktowych, optyk pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Twojego stylu życia. Niemniej jednak, optycy stacjonarni otwarci są tylko w konkretnych dniach i godzinach, co może być utrudnieniem dla osób, które pracują do późna lub mają dużo dodatkowych obowiązków. 

Optycy internetowi 

Soczewki kontaktowe możesz nabyć u sprawdzonych i zaufanych sprzedawców internetowych, których reputację potwierdzają pozytywne opinie zadowolonych klientów. Do takich optyków należy sklep bezokularow.pl czy swiatsoczewek.com. Zakupy online to bardzo praktyczna forma: 

- możesz zamówić dowolną ilość produktów,

- wysyłka zazwyczaj jest bardzo szybka,

- oferta jest bardzo szeroka: optycy internetowi często oferują bogaty asortyment z soczewkami, które optycy stacjonarni zazwyczaj posiadają tylko na zamówienie, np. kolorowe szkła kontaktowe lub te rzadziej spotykane, jak np. soczewki roczne. Dodatkowo, wiele sklepów poza soczewkami oferuje różnego rodzaju akcesoria do pielęgnacji i przechowywania szkieł kontaktowych, 

- ceny są niższe. Zakupy online niejednokrotnie są dużo bardziej korzystne cenowo: soczewki są tańsze, ponieważ sklepy internetowe nie mają tak wysokich kosztów utrzymania jak sklepy stacjonarne; dodatkowo, sprzedawcy internetowi bardzo często oferują różne sezonowe promocje i rabaty, 

- oszczędzasz czas: zakupy możesz zrobić wygodnie, bez potrzeby wychodzenia z domu. 

Drogerie i apteki 

Soczewki możesz znaleźć w aptekach lub zwykłych drogeriach. Oznacza to, że masz możliwość nabycia ich w trakcie codziennych zakupów. Warto wiedzieć, że asortyment dostępny w takich miejscach ogranicza się bardzo często do kilku sztuk najbardziej popularnych produktów. Pamiętaj jednak, że nie powinno się dobierać soczewek samemu czy na podstawie recepty okularowej - oznacza to, że po odpowiednie parametry należy najpierw udać się do specjalisty. 

Dziewczynka patrzy na soczewkę.

Na co zwrócić uwagę kupując soczewki?

Jeśli zdecydujesz się na zakup szkieł kontaktowych to warto, abyś pamiętał o kilku istotnych czynnikach. 

- Zadbaj o to, by soczewki które kupujesz pochodziły ze sprawdzonego, autoryzowanego źródła. 

To ważne, ponieważ wtedy masz pewność, że Twoje szkła kontaktowe zostały wykonane z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu zapewnisz swoim oczom bezpieczeństwo. 

- Wybierz soczewki o takich parametrach, jakie zalecił Tobie specjalista. 

Pamiętaj, że nie należy dobierać parametrów szkieł kontaktowych na własną rękę. Nieprawidłowo dobrane soczewki mogą być przyczyną podrażnień oczu; pieczenia, swędzenia i zaczerwienienia, a dodatkowo mogą męczyć wzrok i nie zapewniać właściwej korekcji wzroku. 

- Dobierz szkła kontaktowe odpowiednio do stylu życia, jaki prowadzisz. 

Soczewki wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Z tej przyczyny, warto wybrać takie szkła kontaktowe, jakie będą odpowiadały Twojemu indywidualnemu stylowi życia. Jeśli uwielbiasz aktywność fizyczną lub żyjesz w biegu i roztargnieniu, dobrą opcją będą dla Ciebie jednodniowe szkła kontaktowe. Jeżeli zależy Tobie na korzystnych finansowo soczewkach i nie przeszkadza Ci konieczność ich odpowiedniej i regularnej pielęgnacji, możesz śmiało sięgnąć po szkła kontaktowe wielokrotnego użytku, takie jak soczewki dwutygodniowe czy miesięczne. 

Soczewki. Specjalista.

Ile kosztują soczewki kontaktowe?

Jak już wspomnieliśmy, cena soczewek jest uzależniona od tego, w jakim miejscu zdecydujesz się je zakupić. Szkła kontaktowe online zazwyczaj są tańsze niż te dostępne stacjonarnie. Warto jednak wiedzieć, że:

- Średnia cena soczewek jednodniowych wynosi około 70 złotych za 30 sztuk.

- Jeśli zdecydujesz się na soczewki dwutygodniowe, będzie to koszt około 90 złotych za 6 sztuk.

- Szkła kontaktowe miesięczne zazwyczaj oscylują w granicach od 60 do 180 złotych za 6 sztuk.

Soczewki kwartalne i roczne są rzadziej spotykane. Ich cena wynosi około 100 złotych.

Szkła kontaktowe to wygodna alternatywa okularów korekcyjnych. Jeśli zdecydowałeś się na ich stosowanie to dbaj o to, by pochodziły ze sprawdzonych źródeł. Dzięki temu Twoje oczy będą bezpieczne, a Ty sam nie będziesz musiał obawiać się podrażnień czy infekcji. Warto wiedzieć, że podobnie jak inne produkty, soczewki znanych marek również mogą zmagać się z problemem podróbek - dlatego tak ważne jest kontrolowanie ich oryginalności. Z tego powodu, w trosce o dobrą jakość widzenia i ochronę Twojego wzroku, polecamy wybierać zaufanych sprzedawców, takich jak Ci wspomniani przez nas wyżej. 

 

Bibliografia:

1. https://soczewkikontaktowe.eu/ile-kosztuja-soczewki-kontaktowe/
2.https://rankingsoczewek.com/rankingi-soczewek/vnxg/najlepsze-soczewki-kontaktowe-jakie-wybrac.html